Czyszczenie kanałów wentylacyjnych

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - porozmawiajmy

Usługi

Prawidłowo dobrana instalacja i odpowiedni montaż to połowa sukcesu. Do skutecznego i bezpiecznego jej działania konieczne jest odpowiednie jej użytkowanie oraz czyszczenie i konserwacja. Wentylacja, która pozbawiona jest szkodliwych dla zdrowia czynników, to nie tylko lepsze działanie systemu, ale i wyższa jakość powietrza. Oferujemy w naszej firmie usługi czyszczenia kanałów wentylacyjnych, których metody i narzędzia dobieramy do docelowego zlecenia.

Czyszczenie mechaniczne szczotkami obrotowymi:

Umożliwia czyszczenie kanałów, do których dostęp jest ograniczony ( bądź nie ma możliwości ich demontażu). Metoda ta cechuje się dużą efektywnością, a jej zasięg, w zależności od sprzętu, może sięgać do 20 m kanału. Szczotkowanie wewnątrz instalacji powoduje, że zanieczyszczenia odrywają się, dzięki czemu można przenieść je do załączonego filtra, bądź urządzenia odciągowego. Korzystamy również ze specjalnie zaprojektowanego, giętkiego wałka, który w połączeniu z miękkimi szczotkami szybko i sprawnie pozwala wyczyścić wentylację. Odciąganie zanieczyszczeń następuje bezpośrednio w rurach przy pomocy odpowiednich ssaw i odciągu wysokociśnieniowego.

W swojej ofercie mamy również usługę mycia parą. Jedną z najważniejszych zalet tej metody jest to, że wysoka temperatura pozwala nie tylko na dokładne oczyszczenie, ale i dezynfekcję powierzchni. Doskonale sprawdzi się do czyszczenia filtrów przemysłowych, kabin urządzeń przemysłowych czy stanowisk pracy.

Mycie parą wodną charakteryzuje się również:

  1. Małą wilgotnością. Para zawiera 5-6% wody, co pozwala na zastosowanie jej w miejscach gdzie nie ma instalacji odprowadzającej ścieki. Daje możliwość czyszczenia maszyn i urządzeń wrażliwych na wilgoć, tj. silników i przewodów elektrycznych czy tablic sterujących (para nie uszkadza obwodów).
  2. Oszczędność czasu — błyskawiczne schnięcie czyszczonych powierzchni.
  3. Oszczędność wody – 90% oszczędności w stosunku do myjek tradycyjnych.
  4. Dbałość o środowisko – nie generuje szkodliwych oparów ani ścieków.